TEAM CBT Polska

TEAM CBT SKILLS LAB Polska Południowa

TEAM CBT jest nowoczesną, perspektywiczną metodą pracy terapeutycznej pochodzącą z Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Została ona stworzona przez dr Davida Burnsa, wiodącego specjalistę w dziedzinie psychoterapii i skupia się na indywidualnym, opartym na empatii podejściu do pacjenta.

Szkolenie w Opolu umożliwi  Ci pogłębienie wiedzy i zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie tej innowacyjnej metody. Skoncentrujemy się na ćwiczeniach praktycznych, pod kierunkiem liderów małych grup, dzięki czemu zyskasz możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Podczas trzydniowego szkolenia, będziemy skupiać się na metodach pracy z indywidualnymi problemami z nastrojem, takimi jak zaburzenia związane z lękiem, PTSD oraz depresją. Dodatkową atrakcją będzie sesja terapii na żywo, która pozwoli uczestnikom na obserwację praktyki w działaniu.

Szkolenie przeznaczone jest dla psychologów i psychoterapeutów, ale także dla osób, które pracują z ludźmi w innych kontekstach, jak coachowie czy trenerzy mentalni. Serdecznie zapraszamy również studentów psychologii oraz wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w obszarze wsparcia psychicznego.

Szkolenie będzie prowadzone przez trenerów – praktyków TEAM CBT poziomu 3 i wyższego z Polski i z zagranicy. Jednym z prelegentów będzie Mariusz Wirga, M.D. z USA.

Uczestnictwo w szkoleniu to także okazja do wstąpienia w szeregi globalnej społeczności TEAM CBT – sieci specjalistów, która oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne, ale także możliwość wymiany doświadczeń z kolegami z różnych zakątków świata.

Jeśli pragniesz poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć praktyczne umiejętności w obszarze psychoterapii, to TEAM CBT SKILLS LAB w Opolu to wydarzenie stworzone z myślą o Tobie.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia https://teamcbt.pl/

Dr Burns, emerytowany profesor Uniwersytetu Stanforda, jest znanym wykładowcą i autorem książek oraz współtwórcą terapii poznawczo-behawioralnej. Dzięki niezwykłej umiejętności tłumaczenia skomplikowanych pojęć na język potoczny, przełożył idee swojego mentora, Aarona T. Becka, na język zrozumiały dla większości czytelników. Światową sławę zdobył dzięki bestsellerowi „Feeling Good” z 1980 roku (PL: „Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Teoria zaburzeń nastroju” polskie uaktualnione wydanie ukaże się w połowie lipca 2022 nakładem Zysk i Sp.), który sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Feeling Good” to pierwszy na rynku podręcznik samopomocowy oparty na dowodach naukowych i pierwsze naukowo potwierdzone narzędzie biblioterapeutyczne do leczenia depresji. Dr Burns zainicjował założenie kalifornijskiego Feeling Good Institute, na którym naucza wielu wykładowców konferencyjnych. Obecnie TEAM kierowany jest również do niepsychologów na całym świecie i okazuje się skuteczny w obszarze nurtu CBT niskiej intensywności (low-intensity CBT).

Czym jest TEAM CBT?
TEAM to skrót od:

T – Testowanie (testing)

TEAM wykorzystuje skale samooceny, aby szybko i dokładnie zmierzyć depresję, skłonności samobójcze, lęki i inne emocje pacjenta przed i po każdej sesji. Za pomocą tych samych krótkich skal pod koniec każdej sesji mierzone jest przymierze terapeutyczne.

E – Empatia (empathy)

Empatia odnosi się do przymierza terapeutycznego, niezbędnego elementu każdej terapii. TEAM przedstawia proste, skuteczne sposoby tworzenia i utrzymywania przymierza terapeutycznego ze wszystkimi pacjentami, nawet tymi, którzy stereotypowo oceniani są jako „oporni”, „trudni”, „chwiejni” itp.

A – Agenda i konceptualizacja (agenda)

Ustalenie planu terapii to podstawa modelu TEAM. Zapewnia terapeutom szybkie metody do określenia skutecznych programów terapeutycznych i radzenia sobie z oporem przed zmianą. U podstaw programu TEAM uznaje się, że każdy objaw jest również „rozwiązaniem”. Uznanie tej podwójnej natury objawów klinicznych stanowi podstawę do znaczącej zmiany.

M – Metody (methods)

Podczas naszego czterodniowego szkolenia zostanie zaprezentowanych aż 50 nowatorskich metod, a 10 z nich zostanie szczegółowo omówionych. Wiele okazji do wykonywania ćwiczeń praktycznych i odgrywania ról utrwali i pogłębi zdobytą przez uczestników wiedzę. Dr Burns namawia do „doświadczenia niepowodzenia tak szybko, jak tylko można” (“fail as fast as we can”), aby w ten sposób szybko i płynnie przechodząc do następnej metody znaleźć tę, która będzie skuteczna.

TEAM CBT to kompleksowy i przyswajalny system, który umożliwia terapeucie prowadzenie wysoce skutecznej psychoterapii w związku z każdego rodzaju problemami. Sami terapeuci TEAM doświadczają osobistej i zawodowej przemiany.

Przyłącz się do naszej edukacyjnej przygody!

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia https://teamcbt.pl/