TEAM CBT Polska

Europejskie Szkolenie TEAM CBT

Dołącz do nas tego lata na międzynarodowym szkoleniu, na którym zaprezentujemy nowe, obiecujące podejście do terapii poznawczo-behawioralnej, znane jako TEAM CBT. Kadra doświadczonych trenerek i trenerów będzie uczyć modelu TEAM, opracowanego przez pioniera w obszarze CBT, profesora Davida Burnsa. Nasi wykładowcy i wykładowczynie przez wiele lat szkolili się bezpośrednio u dr Burnsa, a teraz prowadzą programy szkoleniowe TEAM CBT zarówno online, jak i osobiście w ośrodkach na całym świecie. W ramach szkolenia odbędą się interaktywne warsztaty, podczas których uczestnicy i uczestniczki będą mogli poznać i przećwiczyć elementy tego innowacyjnego podejścia, otrzymując fachowe wsparcie we wszystkich technikach. Wszystkie warsztaty będą prezentowane w języku angielskim i tłumaczone konsekutywnie na język polski. Szkolenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych poznaniem podstaw TEAM. Mile widziani są zarówno laicy, jak i profesjonaliści.

Dr Burns, emerytowany profesor Uniwersytetu Stanforda, jest znanym wykładowcą i autorem książek oraz współtwórcą terapii poznawczo-behawioralnej. Dzięki niezwykłej umiejętności tłumaczenia skomplikowanych pojęć na język potoczny, przełożył idee swojego mentora, Aarona T. Becka, na język zrozumiały dla większości czytelników. Światową sławę zdobył dzięki bestsellerowi „Feeling Good” z 1980 roku (PL: „Radość życia czyli jak zwyciężyć depresję. Teoria zaburzeń nastroju” polskie uaktualnione wydanie ukaże się w połowie lipca 2022 nakładem Zysk i Sp.), który sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Feeling Good” to pierwszy na rynku podręcznik samopomocowy oparty na dowodach naukowych i pierwsze naukowo potwierdzone narzędzie biblioterapeutyczne do leczenia depresji. Dr Burns zainicjował założenie kalifornijskiego Feeling Good Institute, na którym naucza wielu wykładowców konferencyjnych. Obecnie TEAM kierowany jest również do niepsychologów na całym świecie i okazuje się skuteczny w obszarze nurtu CBT niskiej intensywności (low-intensity CBT).

Czym jest TEAM CBT?
TEAM to skrót od:

T – Testowanie (testing)

TEAM wykorzystuje skale samooceny, aby szybko i dokładnie zmierzyć depresję, skłonności samobójcze, lęki i inne emocje pacjenta przed i po każdej sesji. Za pomocą tych samych krótkich skal pod koniec każdej sesji mierzone jest przymierze terapeutyczne.

E – Empatia (empathy)

Empatia odnosi się do przymierza terapeutycznego, niezbędnego elementu każdej terapii. TEAM przedstawia proste, skuteczne sposoby tworzenia i utrzymywania przymierza terapeutycznego ze wszystkimi pacjentami, nawet tymi, którzy stereotypowo oceniani są jako „oporni”, „trudni”, „chwiejni” itp.

A – Agenda i konceptualizacja (agenda)

Ustalenie planu terapii to podstawa modelu TEAM. Zapewnia terapeutom szybkie metody do określenia skutecznych programów terapeutycznych i radzenia sobie z oporem przed zmianą. U podstaw programu TEAM uznaje się, że każdy objaw jest również „rozwiązaniem”. Uznanie tej podwójnej natury objawów klinicznych stanowi podstawę do znaczącej zmiany.

M – Metody (methods)

Podczas naszego czterodniowego szkolenia zostanie zaprezentowanych aż 50 nowatorskich metod, a 10 z nich zostanie szczegółowo omówionych. Wiele okazji do wykonywania ćwiczeń praktycznych i odgrywania ról utrwali i pogłębi zdobytą przez uczestników wiedzę. Dr Burns namawia do „doświadczenia niepowodzenia tak szybko, jak tylko można” (“fail as fast as we can”), aby w ten sposób szybko i płynnie przechodząc do następnej metody znaleźć tę, która będzie skuteczna.

TEAM CBT to kompleksowy i przyswajalny system, który umożliwia terapeucie prowadzenie wysoce skutecznej psychoterapii w związku z każdego rodzaju problemami. Sami terapeuci TEAM doświadczają osobistej i zawodowej przemiany. Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikat Level 1 TEAM CBT Therapist (certyfikat terapeuty TEAM CBT pierwszego stopnia) wydany przez Feeling Good Institute.

Przyłącz się do naszej edukacyjnej przygody!

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę wydarzenia https://teamcbt.pl/