RTZ STACJONARNIE

RACJONALNA TERAPIA ZACHOWANIA  – poziom podstawowy

SZKOLENIE  STACJONARNE

Prowadzenie: Iwona Nawara

Miejsca i terminy:

11-12 maja 2024 – Warszawa

6-7 lipca 2024 – Kraków

10-11 sierpnia 2024 – Warszawa

Godziny szkolenia: 8.30 – 15.00

Na szkolenie zapraszam każdego, kto chciałby:
– zrozumieć mechanizm powstawania emocji, nauczyć się rozpoznawać go u siebie i nim kierować,
– dowiedzieć się jak zmieniać niezdrowe nawyki emocjonalne,
– nauczyć się wprowadzać trwałą, zdrową zmianę w jakości życia,
– poznać sposób na kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem w życiu osobistym i zawodowym,
– dowiedzieć się o zastosowaniu technik Racjonalnej Terapii Zachowania w terapii, pomocy psychologicznej, coachingu czy zarządzaniu ludźmi.

Plan szkolenia:

  1. Podstawy, źródła i założenia Racjonalnej Terapii Zachowania (RTZ).
  2. Model ABC emocji.
  3. Powstawanie nawyków myślowych.
  4. Koncepcja zdrowego myślenia.
  5. Zdrowa semantyka.
  6. Technika Pracy z Przekonaniami.
  7. Racjonalna samoanaliza.
  8. Racjonalna wyobraźnia emocjonalna.
  9. Zastosowanie RTZ w pracy grupowej.
  10. Praktyczne zastosowanie RTZ w różnych obszarach np. lęk, złość, niskie poczucie wartości, poczucie winy, poważna choroba somatyczna, wypalenie zawodowe i inne zagadnienia związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi, relacjami biznesowymi, a także wychowaniem i szkolnictwem. 

Metody pracy:

Szkolenie ma charakter interaktywny: pokazuje przebieg realnej pracy z klientem czy pacjentem, a nie tylko zapoznaje z teorią i zapisem technik! Będzie prowadzone w formie warsztatowej w małej grupie, która jest bardziej efektywna i pozwala na natychmiastowe stosowanie i ćwiczenie zdobytej wiedzy. Nacisk podczas szkolenia zostanie położony na zdobycie praktycznych umiejętności, które uczestnik będzie mógł od razu wykorzystać w swoim codziennym życiu i pracy zawodowej.

Formy pracy warsztatowej: mini wykłady, bezpośrednia praca trenera z przekonaniami uczestników, dyskusja grupowa, case study, praca zadaniowa samodzielna i w małych grupach, sesje pytań i odpowiedzi. 

Korzyści dla uczestnika:

– Nauczysz się samodzielnego stosowania technik RTZ – RSA, RWE, model Zasad Zdrowego Myślenia, model Zdrowej Semantyki,
– Zdobędziesz wiedzę pozwalającą zidentyfikować wpływ przekonań na emocje oraz nauczysz się jak reagować adekwatnie do sytuacji,
– Nauczysz się zmieniać ograniczające przekonania,
– Dowiesz się czym różni się pozytywne myślenie od zdrowego myślenia,
– Poprawisz jakość swojego życia.

Co obejmuje szkolenie?

Szkolenie jest zorganizowane w wymiarze 16 godzin szkoleniowych w ciągu dwóch dni (szkolenie odbywa się w godzinach 8.30 – 15.00 każdego dnia).

Każdy uczestnik otrzyma:

_materiały szkoleniowe (skrypt, formularze, materiały do pracy ze sobą i klientami)

_ książkę  „ABC Twoich Emocji” Maxie C. Maultsby Jr., Mariusz Wirga, Michael De Bernardi

_ certyfikat ukończenia szkolenia.

Kurs podstawowy Racjonalnej Terapii Zachowania jest elementem procesu certyfikacji na terapeutę Terapii Simontonowskiej.

Organizator zapewnia przerwy kawowe.

Koszt szkolenia: 1450 zł

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu – napisz do trenera iwona.nawara@gmail.com

Terminy powyżej lub w zakładce TERMINARZ

Jeśli wolisz porozmawiać – zadzwoń 604 43 42 16


OPINIE O SZKOLENIU:

16-17 12 2023
Szkolenie z Racjonalnej Terapii Zachowania, w którym brałam udział było bardzo wartościowe i dało mi dużo satysfakcji. Bogate w wiedzę, ale również praktyczne zastosowanie tej metody w pracy z pacjentami i co równie ważne w pracy nad sobą samym. Prowadząca zadbała również o przyjazną atmosferę i materiały do wykorzystania w codziennej pracy. Zdecydowanie polecam zarówno specjalistom, którzy chcą nauczyć się korzystania z tej metody z pacjentami lub klientami, jak i ludziom, którzy zwyczajnie chcieliby zwiększyć komfort swojego życia poprzez praktyczne metody pracy nad sobą i swoimi myślami. Ja skorzystałam i zachęcam.  Martyna

16-17 12 2023
Bardzo dziękuję za szkolenie. Cieszę się, że wzięłam w nim udział. Był to bardzo wartościowy czas pod względem merytoryki, ale też obserwacji pracy szkoleniowca. Treści teoretyczne były przekazywane wraz z praktycznym odniesieniem, co bardzo ułatwiało przyswajanie wiedzy oraz szybsze zapamiętywanie zagadnień. Uwagi i komentarze prowadzącego były bardzo celne, a poczucie humoru powodowało, że cały czas była miła atmosfera.  Paulina

3-4 02 2024
Warsztaty “ABC emocji” prowadzone przez Panią Iwonę Nawarę to niezwykle wartościowa inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy. Odbywające się przez dwa dni sesje dostarczają ogromnej dawki praktycznej wiedzy, którą uczestnicy mogą od razu zastosować w swoim życiu. Pani Iwona z ogromną pasją i zaangażowaniem przekazuje treści, co sprawia, że każdy moment szkolenia jest inspirującym doświadczeniem.
Szczególną wartością tych warsztatów jest ich praktyczny wymiar. Nie ograniczają się one tylko do teorii, ale oferują szereg ćwiczeń i narzędzi, które uczestnicy mogą wykorzystać do pracy nad sobą. To sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna i przynosząca długoterminowe korzyści.
Pani Iwona jest nie tylko znakomitą prowadzącą, ale także osobą, która z dużą empatią podchodzi do każdego uczestnika. Dba o to, aby atmosfera podczas warsztatów była otwarta i wspierająca, co zachęca do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pracy nad emocjami w bezpiecznym środowisku.
Osoby zainteresowane pogłębieniem swojej wiedzy na temat emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi mogą  bez wahania  wziąć udział w szkoleniu. Warsztaty te są doskonałą okazją do zdobycia cennych umiejętności, które znajdą zastosowanie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pani Iwona Nawara zapewnia kompleksową opiekę nad uczestnikami, co czyni te warsztaty wyjątkowym i niezapomnianym doświadczeniem.
Polecam 🙂 Rafał 

3-4 02 2024
Uważam, że szkolenie wniosło bardzo ciekawe narzędzia do mojego warsztatu pracy z klientem. Od podstaw została wyłożona teoria RTZ wraz z praktycznym zastosowaniem. Atmosfera na stworzona na szkoleniu była przyjacielska i sprzyjająca pracy, a prowadząca merytoryczna. Nie patrzyła na zegarek i chętnie odpowiadała na pytania. Widać, że Iwona jest osobą z misją. Polecam!
Piotr